Přejít k hlavnímu obsahu

Přihlášení pro studenty

Přihlášení pro zaměstnance

kaa6b_110879.jpg

Vítejte na katedře, která připravuje odborníky s profesní způsobilostí v oblasti anglického jazyka. Angličtinu lze u nás studovat v bakalářských i navazujících magisterských oborech. Studenti se mohou vydat cestou,  která je zavede do oblastí spojených s lektorstvím a učitelstvím, nebo cestou, která jim umožní uplatnění v mezinárodní komunikaci, překladatelství či tlumočnictví.

Jsme tým lidí, kteří se snaží vytvořit studentům takové prostředí a podmínky, aby pro ně studium na naší katedře bylo obohacující,  inspirující a nezapomenutelnou kapitolou v jejich životě.

Skupiny vyučovaných předmětů

Kromě předmětů rozvíjejících úroveň anglického jazyka jsou znalosti a dovednosti studentů prohlubovány v lingvistických, literárně-kulturních a oborově specifických disciplínách, jako je například Pedagogika, Didaktika jazyka, Překladatelství či Podnikové vědy.

Studijní programy

bakalářské

Anglický jazyk pro vzdělávání

Anglický jazyk pro odbornou praxi 

bakalářské dvouoborové

Anglický jazyk pro odbornou praxi + Religionistika

Anglický jazyk pro odbornou praxi + Filozofie

Německý jazyk pro odbornou praxi + Anglický jazyk

navazující magisterské

Učitelství anglického jazyka

Anglická filologie

Co děláme?


Adaptační kurz

Každý rok v září organizujeme setkání studentů prvních ročníků v malebné krajině kraje Vysočina, kde se seznámí se svými budoucími spolužáky a učiteli, obdrží základní informace o průběhu studia a od studentů vyšších ročníků získají vhled do studentského života.
 

Didaktický klub

Pravidelně jednou za semestr (většinou v listopadu a dubnu) organizujeme setkání učitelů a odborníků z praxe, studentů a bývalých absolventů katedry. Diskutujeme o široké paletě témat, například: Výslovnost – popelka ve výuce angličtiny, Speaking aneb co rozvíjet a jak hodnotit nebo Czech Schools and Learners through the Eyes of Foreign Teachers and Students.

Konference

Již druhé desetiletí pořádáme pravidelnou mezinárodní konferenci In/Outside the Frame, které se kromě tuzemských a zahraničních badatelů účastní i studenti naší i jiných univerzit.

Časopis

Pravidelně od roku 2008 naše katedra vydává odborný časopis American and British Studies Annual, který je zařazen do mezinárodních databází odborných periodik Scopus a Erih Plus List. Každé číslo obsahuje i sekci pro studentské práce. 

Novinky

Adapťák prváků angličtiny se opět povedl
14. 09. 2023

Adapťák prváků angličtiny se opět povedl

Tradiční adapatační kurz pro nové studentky a studenty angličtiny je už minulostí. Pětatřicet prváků si užilo tři dny ve Štířím dole na Vysočině. Program byl složený jak ze seznamovacích aktivit, tak i z „ochutnávek“ předmětů, které budou studenti studovat. Nechyběla dokonce ani noční hra. A jaká je…
FF UPCE na Sportovním parku 2023
09. 08. 2023

V létě jste nás potkali ve Sportovním parku v Pardubicích

Sportování s angličtinou! Po pár propršených dnech se počasí umoudřilo a tak jsme i letos byli součástí Sportovního parku Pardubice. Po celé úterý 8. srpna 2023 si návštěvníci Science Pointu mohli procvičit anglická slovíčka, roztřídit neznámé pojmy do správných kategorií a Ti nejmenší zase anglicky…
dsc_7943_203406.jpg
17. 05. 2023

Na skok do Velké Británie během Čaje o páté

V pondělí 15. května se uskutečnilo další neformální povídání z cyklu Čaj o páté. V bistru Laborka debatovali nejen o Velké Británii doktorka Olga Roebuck z Fakulty filozofické Univerzity Pardubice, profesor Bohuslav Mánek z Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové a doktor Miloš Horejš z Národ…
montessori_pardubice_202978.jpg
05. 05. 2023

Ohlédnutí za exkurzemi do škol

Studenti bakalářského studijního programu Anglický jazyk pro vzdělávání z Katedry anglistiky a amerikanistiky v dubnu navštívili několik základních škol s moderními pedagogickými přístupy ve výuce. Zavítali například na ZŠ Montessori Pardubice, Scioškolu Praha 11, ZŠ Hučák Hradec Králové, M…