Přejít k hlavnímu obsahu

Přihlášení pro studenty

Přihlášení pro zaměstnance

fiserovaffrennes-francie-28281882930.jpeg

Univerzita Pardubice rozvíjí mezinárodní spolupráci v řadě oblastí. Jednou z priorit je umožnit studentům strávit alespoň část studia na zahraniční vysoké škole. Stěžejním programem je program Erasmus+. Fakulta filozofická dlouhodobě podporuje výjezdy do zahraničí zvláštními stipendii. 

Přihlášky pro výjezdy v letním semestru AR 2023/2024 jsou otevřené a deadline pro jejich zaslání je 27. září 12:00.


Hello, Hola, Ciao, Bonjour, Olá!

Přemýšlíte nad studiem v zahraničí? Láká vás poznávání nových lidí a kultur? Chcete si zlepšit angličtinu a získat zkušenosti ze zahraničí? Tak je tahle informace právě pro vás!

Rádi bychom vás informovali, že se můžete přihlásit na Erasmus! Přihlášky pro výjezdy v letním semestru AR 2023/2024 jsou otevřené a deadline pro jejich zaslání je 27. září 12:00.

Vyjet můžete na studijní pobyt či na praktickou stáž. A na stáž můžete vyjet dokonce i jako absolventi po státnicích.

Jak se přihlásit?

Připravte si motivační dopis v angličtině, rozmyslete si, kam byste chtěli jet, v případě studijního pobytu vyplňte předběžný studijní plán (Learning Agreement) a přihlášku pošlete!

Seznam partnerských univerzit pro studijní pobyty naleznete v sekci Studium - Studium a stáže v zahraničí - Studijní pobyt Erasmus - Partnerské univerzity.

Nenechávejte přihlášení na poslední chvíli, už je nejvyšší čas si vybrat, kam vyjedete!

Výběrové řízení má dvě části:

  1. Jazykové testování - online test + friendly talk v angličtině (bude probíhat 2. - 6. 10.)
  2. Fakultní pohovor, kde zkonzultujete výběr univerzity a předmětů a také vaši motivaci pro výjezd (bude probíhat 2. - 6. 10.)

Více na intranetu v sekci Studium a stáže v zahraničí.

Chcete vědět více?

Veškeré informace o výjezdech v rámci programu Erasmus+ naleznete na studentském intranetu v sekci Studium a stáže v zahraničí. 

A pokud byste měli ještě nějaké dotazy, tak kontaktujte Štěpánku Kubů, koordinátorku Erasmus+ výjezdů na stepanka.kubu@upce.cz.

Partnerské univerzity

ESN (Erasmus Student Network)

je studentská organizace, ve které se nachází mnoho komunikativních, iniciativních a otevřených lidí a funguje na bázi dobrovolnictví. Pokud si chcete zlepšit cizí jazyky, vést nějaký projekt nebo jen přijít do kontaktu se zajímavými lidi ze zahraničí, jste na správné adrese. 

Můžete se realizovat jako "buddy" a pomáhat zahraničním studentům zorientovat se v Pardubicích či pro ně organizovat různé mimoškolní aktivity.

Novinky

erasmus_2_178599.jpg
24. 01. 2022

Erasmus roste! Přihlaste se do 15. března a buďte u toho

Sníte o studiu v zahraničí? Rádi cestujete a poznáváte nové země a kultury? Chcete si zlepšit cizí jazyk? Přihlaste se na Erasmus. Přihlášky pro výjezdy v akademickém roce 2022/2023 jsou otevřené do 15. března 2022. Přihláška se podává elektronicky prostřednictvím studentského intrane…