zenyvevede291937.jpg

Published: 14.02.2024

V návaznosti na Mezinárodní den žen a dívek ve vědě, který se každoročně slaví 11. února uskutečnila Univerzita Pardubice akci Ženy ve vědě na UPCE, která vyvrcholila 7. února Večerem žen ve vědě. Cílem akce bylo představit téměř dvě desítky vědkyň z různých fakult Univerzity Pardubice, a především otevřít diskuzi o situaci žen v české vědě. Ústav historických věd měl na akci dvojí zastoupení. Mezi ženami, jejichž medailonky byly představeny na webových stránkách univerzity, byla také Mgr. Šárka Caitlín Rábová, Ph.D. Akci organizovala a finálním večerem provázela Mgr. et Mgr. Veronika Lacinová Najmanová, která působí nejen na Ústavu historických věd, ale je také univerzitní metodičkou pro oblast sociálního bezpečí a rovných příležitostí.