100%
tvůrčí prostředí
3 532
naučených cizích slov
7
specializovaných pracovišť
25
humanitních oborů

Zajímá vás svět, jeho historie nebo současnost? Na naší fakultě vám dáme možnost zabývat se tím, co vás baví, a přitom svůj čas využít smysluplně. Naši absolventi nacházejí uplatnění ve školství, kulturních institucích i veřejné správě.

Vzděláte se v cizích jazycích, historii, filozofii nebo religionistice. Ověřit si vaše humanitní znalosti v praxi budete moci díky zapojení do výzkumu u nás i na externích pracovištích. Pořádáme odborné konference a intenzivně spolupracujeme se zahraničními univerzitami po celém světě. 

Proč studovat u nás?

Kulturní akce

Naši studenti pořádájí spoustu akcí. Jednou z nich je třeba tradiční autorské čtení u Lavičky Václava Havla v samém srdci kampusu.

Ubytování u fakulty

Naše fakulta sídlí v univerzitním kampusu s kolejemi a menzou.

Odborná knihovna

Z ubytování to budete mít jen kousek do Univerzitní knihovny, která pro vás bude otevřená od rána do večera. 

Sportovní vyžití

Když vám nebudou stačit hodiny tělesné výchovy, další vyžití nabízí sportoviště přilehlá k fakultě nebo naše plně vybavená sportovní zázemí katedry tělovýchovy a sportu.

Co o nás říkají?

Studium na Fakultě filozofické si spojuji především s přátelským prostředím. Osobní přístup a podpora pedagogů zde umožňují každému studentovi se individuálně rozvíjet. Za jednu z velkých předností fakulty také považuji aktivní zapojení do kulturních a literárních akcí.
Aneta Krejčík Plšková
studentka FF
Studuji obor Anglický jazyk – specializace v pedagogice. Na Fakultě filozofické se setkávám se spoustou odborníků, kteří mají obrovský rozhled, dokáží nás nadchnout a motivovat, ale hlavně celkový osobní a přátelský přístup ke studentům je zde naprosto běžná věc. Pokud je cílem naučit mě, jak učit, tak to nejpodstatnější už se právě děje – chci se učit a vím, že to má smysl.
Tereza Prokopová
studentka FF
Na Fakultě filozofické jsem našla společenství lidí, do kterého vím, že patřím. Nemyslím tím pouze své spolužáky a teď přátele, ale také učitele, kteří se snaží o naší seberealizaci a profesní vývoj. Neměnila bych!
Simona Filipiová
studentka FF
Rozšířit fotografii: 
false

Líbí se ti Fakulta filozofická?

Představujeme Evolupci! Web, kde se dočteš vše o přijímačkách, oborech a najdeš tam i e-přihlášku ke studiu.