dsc_9933_kopie_198654.jpg

Published: 14.02.2023

Vedoucí vědeckých týmů Fakulty filozofické se opět setkali, aby představili výsledky své vědecké práce za uplynulý rok a nastínili plány pro rok následující.

Na fakultě aktuálně působí pět vědeckých týmů; čtyři vědecké „matadory“ na jaře v roce 2022 doplnil nově ustanovený vědecký tým doc. Filipa Grygara. Vědecké týmy pokrývají dvě z oblastí vědeckého zájmu Fakulty filozofické, tedy historii a filozofii.

Rozmanitost týmů je dána především jejich zaměřením a velikostí, ale i podílem zahraničních badatelů, který je nejvíce patrný u vědeckých pracovníků kolem doc. Niklase Forsberga.

Přítomní kolegové ocenili, v jakém rozsahu do týmové práce zapojuje doc. Marek studentky a studenty bakalářského, magisterského a doktorského studia.

Týmy historiků pod vedením prof. Lenderové, prof. Vorla a doc. Marka prezentování výsledků oživily vydanými publikacemi, které přinesly k nahlédnutí. Vědecké odpoledne, jež se konalo za účasti kolegů prezenčně i online, bylo velmi zajímavé a obohacující.

V diskuzi se ukázaly i možné průsečíky badatelského zaměření se slibným potenciálem pro společný vědecký projekt.

Vědecké týmy Fakulty filozofické Univerzity Pardubice:

Foto: Adrián Zeiner, Univerzita Pardubice
Text: Jan Pražák, Poradenské a propagační centrum FF UPCE