Přejít k hlavnímu obsahu

Přihlášení pro studenty

Přihlášení pro zaměstnance

Ve Španělsku se konala 7. mezinárodní konference New Approaches in Education

Published: 02.11.2023

Doktorka Helena Zitková se na konci září zúčastnila 7. mezinárodní konference New Approaches in Education, která se konala ve Španělsku, v srdci Katalánska – Barceloně. 

Tato konference se v posledních letech stala významnou událostí poskytující mezinárodní platformu pro sdílení odborných poznatků a výsledků výzkumu. Její předcházející ročníky se konaly například v Oxfordu, Londýně, Bruselu či Lisabonu. Kvalitní konferenční program je výsledkem přísných standardů kvality uplatňovaných mezinárodním vědeckým výborem konference. 

Konference v Barceloně se věnovala různým tématům, jako je například inkluzivní vzdělávání, e-learning, tvorba kurikula, moderní pedagogické přístupy, nebo globální problémy ve vzdělávání a výzkumu. Doktorka Zitková vystoupila s příspěvkem zabývajícím se subjektivitou školního hodnocení ve formě známek a představila tak výzkum provedený společně s doktorem Jaroslavem Myslivcem. Jejich výzkum přinesl zjištění, že jeden a tentýž test může být různými učiteli ohodnocen známkou na škále od dvojky do pětky. Tento poznatek tak ukazuje na jedno z velkých negativ známkování ve školách.  

Účast na konferenci New Approaches in Education 2023 byla neocenitelnou příležitostí učit se od kolegů z celého světa, navazovat s nimi kontakty a diskutovat s nimi o nejmodernějších otázkách ve vzdělávání.