img_3323_198895.jpg

Published: 21.02.2023

Ve středu 15. 2. 2023 se v Pardubicích konalo okresní kolo XV. ročníku soutěže Festival vědy a techniky pro mládež, kterou pořádá Asociace pro mládež, vědu a techniku.

Filozofická fakulta vysílá již tradičně svého zástupce do hodnotící komise. Přestože většina soutěžních projektů je především z oblasti techniky, informatiky a přírodních věd, v posledních letech přibývá i těch společenskovědních a historických. Účastníci soutěží ve dvou kategoriích, žáci základních škol v kategorii Junior, studenti středních škol v kategorii Středoškolák. V letošním roce byla drtivá většina společenskovědních a historických projektů zastoupena v kategorii Junior.

Komise vybírala projekty, které postoupí do krajského kola soutěže, jež se bude konat 16. a 17. března v pardubickém Ideonu. V letošním roce hodnotitelé konstatovali zvyšující se úroveň kvality projektů. Kromě Fakulty filozofické se hodnocení tradičně účastní i zástupci dalších fakult, a to FCHT, DFJP a FEI. Krajské kolo je otevřeno také veřejnosti, zájemci si mohou soutěžní projekty prohlédnout v pátek 17. března 2023.