img_1893_202363.jpg

Published: 25.04.2023

Studenti a akademici Katedry cizích jazyků Fakulty filozofické Univerzity Pardubice byli v pondělí 17. 4. 2023 přijati velvyslancem České republiky v Berlíně Tomášem Kafkou.

V příjemné atmosféře se zapojili do realizace mezinárodního projektu „Zeitzeugen aus dem Sudetenland im Gespräch mit der jungen tschechischen Generation“.

Studenti se setkali s pamětníky a zaznamenali jejich vzpomínky na odsun německého obyvatelstva. Kromě daného workshopu navštívila skupina budovy Říšského sněmu, další památky a tematické berlínské výstavy.

Účastnící projektu: prof. Ingrid Hudabiunigg, dr. Helena Jaklová, dr. Jan Čapek, dr. Lenka Matušková, Prof. Erich John, Prof. Dr. med. Weiß, Dipl. Ing. Hermann Tschiedel, Dipl. Ing. Josef Tscherner, Dipl. Dolmetsch Heinrich Klamt, Dr. Hans Sattler, Maria Lubich, Karolina Jana Machačová, Natalie Vaitová, Emma Koděrová, Anežka Nedomová, David Vávra, David Šulc a prof. dr. Detlef Gwosc se studenty Univerzity Sigmunda Freuda ve Vídni.