img_2590_201045.jpeg

Published: 31.03.2023

Skupina studentů katedry anglistiky a amerikanistiky FF UPCE pod vedením Mgr. Kateřiny Mazurové navštívila koncem března Českou národní banku.

V expozici Za měnou se studenti vydali na cestu za naší měnou a zjistili, co vše se za ní skrývá.

Studenti se interaktivní formou seznámili s jednotlivými činnostmi centrální banky. Měli jedinečnou příležitost dozvědět se, co vše ČNB dělá, aby dosáhla cenové a finanční stability a zajistila plynulost peněžního oběhu. Poodhalili také zdánlivě neznáme pojmy, které jsou s měnovou politikou spojené. Především si ale uvědomili, že se za Českou národní bankou a naší měnou, aniž bychom to vnímali, skrývá život každého z nás.

Celá exkurze byla vedena v anglickém jazyce, což potvrzuje fakt, že je naše centrální banka aktivní nejen doma, ale i ve světe.