kahramanmaras-turkey-from-above-after-the-7-8-earthquake-v0-qloodh1t0kga1_198974.jpg

Published: 23.02.2023

6. února 2023 zasáhla dvě silná zemětřesení jižní Turecko a severní Sýrii. Zemřelo více než 45 tisíc osob, desítky tisíc dalších byly zraněny a mnoho lidí přišlo o domov. Některá postižená města téměř zcela zanikla.

„Tato zemětřesení nezasáhla jen jeden region, ale vzhledem k počtu obětí a milionům lidí bez domova jde o tragédii, se kterou se budeme potýkat dlouho. Truchlíme, ale zároveň děláme maximum pro ty, kteří zemětřesení přežili. Víme, že díky pomoci může být život v zasažených oblastech snesitelnější.“

Irem Güven (doktorandka oboru Philosophy na FF UPCE)

V místě katastrofy pomáhá řada důvěryhodných organizací. Pokud byste chtěli pomoct, můžete využít tyto možnosti:

České organizace pomáhající na místě

Turecké organizace

Na Univerzitě Pardubice studuje 12 kolegů z Turecka a Sýrie. Pro všechny, kteří potřebují psychologickou pomoc, funguje bezplatně univerzitní poradna APUPA.

Foto: An aerial view collapsed buildings in Hatay, Turkey. Photograph: Anadolu Agency/Getty Images