pomozme_chorvatsku_final_160602.png

Published: 02.03.2021

Koncem loňského roku bylo Chorvatsko zasaženo silným zemětřesením. Zahynulo sedm lidí, desítky byly zraněny, stovky přišly o střechu nad hlavou a vznikly značné materiální škody, zejména v oblasti Petrinja, Sisak a Záhřeb.

Bezprostředně po otřesech vyslal Chorvatský Červený kříž do postižených oblastí záchranné a humanitární týmy, které pomáhají při evakuaci, první pomoci a poskytují také psychosociální pomoc. Následuje distribuce potravin a dalších humanitárních potřeb.

Na žádost Chorvatského červeného kříže sbírá Český červený kříž finanční prostředky, které jsou určeny na pomoc poskytovanou obětem zemětřesení.

Fakulta filozofická Univerzity Pardubice má s Chorvatskem mnohé vazby – především naše slavistika. Připojme se tedy k Českému červenému kříži a pomozme finanční sbírkou našim přátelům!

„Chorvatsko je díky univerzitě mou srdeční záležitostí. Není to jen moře, ale za krásnou dovolenou jsme Chorvatům vděčni. Pojďme jim nyní v jejich potížích pomoci. Kdy jindy, když ne teď?”, říká Jindra Lavrenčíková, studentka studijních programů SSEU (Chorvatština + Historie) a Soudobých dějin, která v zemi absolvovala několik studentských pobytů.

Pro Univerzitu Pardubice byly vygenerovány vlastní, unikátní platební údaje. Přispět lze kdykoli těmito cestami:

sbírkový účet: 333999/2700
variabilní symbol: 2004
specifický symbol: 53210

Předpokládaný termín ukončení sbírky je 30. 4. 2021.