dsc_6986_194832.jpg

Published: 16.11.2022

Při listopadové akci Kavárny Universitas měli návštěvníci v Divadle Exil příležitost vyslechnout přednášku doktora Jana Mandyse z Fakulty ekonomicko-správní na téma "Zlí lidé mezi námi – jak je poznat a co já sám mohu dělat."

Dozvěděli se, jakými rysy se vyznačují psychopaté a sociopaté, jakou perspektivu k této problematice nabízí rozličné vědní disciplíny, jaké (ne)jsou možnosti spolužití s těmito jedinci. V přednášce došla řeč i na vliv sociálních podmínek a kulturního vývoje národů.

Pokud jste se nestihli osobně zúčastnit můžete se podívat na záznam na univerzitním YouTube kanále.

Další setkání nás čeká v úterý 20. prosince 2022, kdy si budeme povídat o Vánocích s religionistkou Helenou Dyndovou.