mcputna_22-04-2022_jansa_tetrev_41_182902.jpg

Published: 22.04.2022

Je "slovanství" jedovaté slovo? S jakým státem bylo původně spojeno označení "Rus"? Najde se v krizi ukrajinsko-ruských vztahů brzy nějaké řešení? To je jen velmi malý výčet témat, kterých se při středeční Kavárně Universitas dotkl její další skvělý host, prof. Martin C. Putna.

Už samotný název akce "Ukrajina versus Rusko. Dost bylo řečí o slovanském bratrství," sliboval poutavou a nanejvýš aktuální přednášku. V naplněném sále Divadla Exil, kde se nově Kavárna Universitas usídlila, dostali posluchači mnoho odpovědí na otázky, které se v současné době asi všem honí hlavou. Akce měla i své online sledující, jelikož bylo možné připojit se skrze MS Teams. Kdo byl ve středu odpoledne příliš zaneprázdněn, nemusí zoufat. Chystá se i zveřejnění celého video záznamu na serveru YouTube.

I tentokrát se vybíralo dobrovolné vstupné. Výsledkem je úžasných 4093 korun. Částka už byla odeslána na účet ukrajinské ambasády, která se snaží podpořit financování obranného materiálu.

Příští akce proběhne v úterý 17. května 2022 v divadle Exil.