ku_1_186542.jpg

Published: 28.06.2022

Za několik dní se Česká republika už podruhé stane předsednickou zemí v Radě EU. Od začátku července bude český hlas mezi evropskými státy znít o něco silněji.

Do červnové Kavárny Universitas jsme si proto pozvali hosta, o jehož skvělém vhledu do problematiky Evropské unie nemůže být pochyb. Byla jím Ludmila Johnová, vedoucí oddělení pro Eurocentra v rámci sekce pro evropské záležitosti Úřadu vlády ČR.

Otázek, kterých jsme se dotkli, bylo několik. Jaký je vztah Čechů vůči Evropské unii? Jak se proměňoval a co tyto změny způsobuje? Je fungování Unie v českém prostředí dostatečně dobře komunikováno? Řeč padla i na některé z tzv. euromýtů, které se ve zdejších debatách o EU stále poměrně často vyskytují. Pro všechny, kteří měli během úterního odpoledne 21. června jiné plány a přesto by přednášku rádi viděli, bude stejně jako v případě minulých akcí zveřejněn video záznam na univerzitním YouTube kanále.

Poslední Kavárna Universitas před letní pauzou je za námi, teď už zbývá sledovat, jak si Česko povede ve své předsednické misi.

Příští akce proběhne v úterý 20. září 2022 v divadle Exil.