dscf3601_192227.jpg

Published: 03.10.2022

Na celoevropskou akci Noc vědců na Univerzitě Pardubice dorazil rekordní počet návštěvníků. Tradiční akce v kampusu se letos zúčastnilo 2 000 lidí.

Jak se jedna z nejoblíběnějších popularizačních akcí líbila Vám? My jsme se na stanovištích naší fakulty dost vyřádili.

Antropologové posílili vaše zvukové a vizuální vjemy v sibiřském týpí, které jasně zářilo tmou. Filosofové nám ukázali, že jsme si s netopýry v mnohém podobní – taky toužíme hlavně nenarazit. U historiků jste po hmatu poznávali brokát, hedvábí a další historické látky a připomněli jste si délkové míry jako loket nebo píď. No a s katedrou věd o výchově jste hráli stolní hry, v rámci kterých je potřeba nahradit jeden smysl jinými.

Máme radost z tak velké návštěvnosti a možnosti ukázat vám, že humanitní a sociální vědy přináší trochu jiná poznání než u věd technických a dokáží stát po jejich boku.

Zúčastnili jste se Noci vědců na UPCE? Dejte nám vědět, jak se vám líbil letošní program.

Foto: Radek Plžík, Jan Vlasák