Nejvyšší patro Fakulty filozofické čeká velká rekonstrukce

Published: 01.04.2024

UPDATE: Apríl, nicméně 14. patro FF UPCE skutečně čeká rekonstrukce, jen budete muset oželet nafukovací hrad, pískoviště a dětské hřiště.

Fakulta filozofická Univerzity Pardubice připravuje ve střednědobém horizontu rozsáhlou rekonstrukci. Prostory ve 14. patře budovy EA projdou zásadní proměnou, a to včetně střechy.

Výstavba zbrusu nové herní plochy má za cíl rozšířit možnosti rekreace a posílit pocit vzájemné soudržnosti a sounáležitosti napříč fakultou.

„Moderní rekreační zázemí bude obsahovat spoustu možností k odreagování,“ vyzdvihuje proděkanka pro vzdělávání FF UPCE Irena Reimannová.

Rekonstrukce je inspirována úspěšnými projekty ze zahraničních univerzit a zároveň respektuje historické kořeny uplynulých dvaceti let existence fakulty. V nejvyšším patře budovy se v samotných počátcích nacházel děkanát, tehdy ještě Fakulty humanitních studií.

„Stejně jako naši pradávní předci, kteří se shromažďovali kolem ohnišť, aby si vyprávěli příběhy a navázali spojení, tak i moderní univerzita potřebuje hřiště jako symbolické místo setkávání pro intelektuální výměnu,“ vysvětluje etnolog Libor Dušek z katedry sociální a kulturní antropologie FF UPCE.

„Mimo jiné se můžete těšit na nafukovací hrad, opičí dráhu, bazénový koutek nebo pískoviště,“ dodává Irena Reimannová.

Stavební práce budou zahájeny letos v létě a potrvají přibližně jeden rok. Letní měsíce jsou pro projekty podobného charakteru ideální, neboť fluktuace studentů a zaměstnanců je v období prázdnin minimální a rekonstrukce tak nenaruší běžný provoz budovy.

Přejeme vám hezký první aprílový den.

Jan Pražák a Michael Novotný
Poradenské a propagační centrum FF UPCE