dsc_7002_203120.jpg

Published: 10.05.2023

Ve středu 3. května navštívil Univerzitu Pardubice moderátor a novinář Michael Rozsypal. Slunečné odpoledne přilákalo studenty, kteří svými dotazy určovali směřování a tón celé debaty.

Michael Rozsypal na základě svých zkušeností z působení v Českém rozhlase a DVTV neúnavně a ochotně odpovídal na všechny otázky.

Jak poznám důvěryhodné médium? Jednoduše. Pokud médium udělá chybu, tak se omluví. Články mají vždy jasného autora, každá informace je ozdrojovaná.

„Pro mě je extrémně důležité, aby novináři byli objektivní a nestranní,“ zmínil Michael Rozsypal a celou situaci zakončil metaforou ze sportovního prostředí. Jako rodilý Ostravák bude vždycky ve vzájemném zápase fandit Baníku, nebo Vítkovicím proti Spartě, ale nemůže jeden den pobíhat s šálou jednoho týmu a druhý den se tvářit, že je neutrální.

V Čaji o páté jsme probrali novinářské zásady, zákulisí rozhlasového vysílání nebo vedení politických rozhovorů. Děkujeme za návštěvu a za pár let se budeme těšit opět na viděnou na Univerzitě Pardubice.

A protože je vždy důležité číst text až do konce, máme pro vás jeden tip na závěr. Určitě si nenechte ujít Michaelův Mashup, pořad, do kterého si zve dvojice osobností, které byste k jednomu stolu neposadili, ale nakonec najdou společnou řeč.

Foto: Adrián Zeiner, Univerzita Pardubice
Text: Jan Pražák, Poradenské a propagační centrum FF UPCE