Přejít k hlavnímu obsahu

Přihlášení pro studenty

Přihlášení pro zaměstnance

pamet_am_201464.jpg

Published: 05.04.2023

Hledáme pamětníky a pamětnice, kteří by se s námi podělili o obrazové materiály a vzpomínky spojené s Automatickými mlýny.

Znáte někoho, kdo v mlýnech pracoval? Chodila vaše teta do mlýnů na brigádu? Jakou měly mlýny kantýnu? Jsou čerti jen legenda? Jste to vy, kdo zažil diskuse o možné proměně mlýnů na kulturní a společenský středobod? Najdete něco v rodinném archivu? Nebo prostě jen patříte k těm, kdo mají Automatické mlýny rádi a zajímá vás, jak to s mlýny bude dál?

Přijďte se s námi podělit o vaše vzpomínky, přineste dobové fotografie nebo předměty, které se k Automatickým mlýnům vztahují. Během šesti dnů vás rádi uvítáme kávou a čajem, ve vstupní hale Gočárovy galerie (vstup od řeky), abychom vaše vzpomínky zaznamenali pro budoucí generace.

Provozní doba Podnikové kanceláře Automatických mlýnů:

  • čtvrtek 20.4. 14:00–18:00 + 27.4. 14:00–18:00
  • pátek 21.4. 14:00–18:00 + 28.4. 14:00–18:00
  • sobota 22.4. 10:00–14:00 + 29.4. 10:00–14:00

Kontakt pro více informací tel: 775 068 390, info@ticpardubice.eu.

Zavolejte nám a rezervujte si vaši návštěvu nebo jen tak přijďte.


Vaše fotografie či jiné obrazové materiály, které během našich setkání shromáždíme, se mohou stát součástí připravované první výstavy Z domácích archivů, která se uskuteční již v červnu rámci zkušebního provozu Gočárovy galerie v bývalé hlavní budově Automatických mlýnů. Audio záznamy vašich vzpomínek a sebrané příběhy spojené s Automatickými mlýny se mohou stát součástí připravované stálé expozice věnované historii areálu, kterou tým Automatických mlýnů připravuje v násypkách Sila.

Paměťový projekt, jehož cílem je zapojení všech pamětníků Automatických mlýnů připravila Nadace Automatické mlýny ve spolupráci s Gočárovou galerií při příležitosti 10. výročí ukončení mlýnského provozu. Historie areálu, paměť a vzpomínky jsou v Pardubicích trvale zastoupené, a cílem projektu je zachytit starší i novodobé vzpomínky, setkat se s pamětníky, shromáždit dosud nezveřejněné materiály a během setkání vést dialog o nové podobě Mlýnského ostrova. Zrekonstruovaný areál se veřejnosti otevře již v září.
Více: www.automatickemlyny.eu

Koordinátor projektu: Nadace Automatické mlýny
Spolupořadatel: Gočárova Galerie
Partneři: Institut paměti národa Pardubice, Fakulta filozofická Univerzity Pardubice – Ústav historických věd, Turistické informační centrum Pardubice, Východočeské muzeum
Poděkování: Offcity, Statutární město Pardubice

Projekt byl finančně podpořen statutárním městem Pardubice.