FF UPCE se poprvé zapojuje do Týdne humanitních věd

Published: 13.11.2023

Fakulta filozofická Univerzity Pardubice se letos poprvé zapojuje do popularizačně-vzdělávací akce Týden humanitních věd. Vybrané disciplíny pěstované na FF UPCE budou 14. listopadu od 17:00 představeny v hodinovém online pořadu moderovaném Šárkou Rusnákovou.

Můžete se těšit na překladatele, historičku, filosofa, tlumočnici a další z řad našich akademických pracovníků. Šest rozhovorů s šesti osobnostmi, které mají přesah do praxe.

Humanitní obory v praxi

Kdy: 14. 11. 2023 od 17:00
Kde: online
YouTube Univerzity Pardubice

Hlavní a doprovodný program se uskuteční v mnoha univerzitních městech – v Brně, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Olomouci, Opavě, Ostravě, Pardubicích, Plzni, Praze a Ústí nad Labem. Nabídne přednášky pedagogů, vědců, doktorských studentů a absolventů, debaty, workshopy a mnoho dalšího. Program pokrývá široké spektrum humanitních a společenskovědních oborů jako je archeologie, filologie světových i exotických jazyků, historie, knihovnictví, pedagogika, psychologie, religionistika a teorie umění a další.

Poznejte odborníky z praxe a výzkumu v humanitních vědách, rozvíjejte své dovednosti ve workshopech a debatách a objevujte novinky v humanitních a společenskovědních oborech během Týdne humanitních věd, který se koná poprvé na všech 11 filozofických a humanitních fakultách sdružených v Asociaci děkanů filozofických fakult po celé České republice od 13. do 17. listopadu 2023.