Noc vědců 2023

Published: 13.10.2023

Není žádným tajemstvím, že v pátek 6. října se v kampusu Univerzity Pardubice opět konala Noc vědců. Oblíbená popularizační akce přitáhla pozornost bezmála 2000 návštěvníků.

Naše fakulta měla mezi popularizátory silné zastoupení, připravili jsme si pro vás pět tematických stanovišť.

Za zvuku chorálů jste s Cyrilem a Metodějem z katedry literární kultury a slavistiky luštili nápisy ve staré hlaholici. Religionisté vás vzali do dávno zaniklé Atlantidy, odkud jste mohli pozorovat a odnést si nádherné fresky. Číselné zámky u angličtinářů potrápili vás i nás, ale nakonec jste se k pirátskému pokladu dostali. Historici spolu s mistrem kovářem zažehli kovářskou dílnu a spojili tajemství kovu s historií stomatologie – jiskry a zuby jenom lítaly. No a s antropology jste objevovali mizející tradice původních obyvatel dalekého severu. Vyzkoušeli jste si lov ryb a sobů, zahráli tradiční hry nebo jen odpočívali u ohně v zimní přírodě.

Věříme, že jste si celý program užili a už teď se těšíme na příští rok.

Zúčastnili jste se Noci vědců na UPCE? Dejte nám vědět, jak se vám líbil letošní program.