dsc_1312_181196.jpg

Published: 18.03.2022

Stejně jako v předchozích letech, i v tomto roce zástupci Fakulty filozofické hodnotili projekty v krajském kole Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji, kterou pořádá Asociace pro mládež, vědu a techniku.

Soutěž se konala 16. a 17. března 2022 v pardubickém Ideonu, hodnocené projekty byly rozděleny do dvou kategorií – kategorie Junior, kde soutěží se svými projekty žáci základních škol a kategorii Středoškolák, která je určena žákům středních škol. V každé kategorii soutěžilo téměř 40 projektů z oboru přírodních a společenských věd.

Cílem projektu je povzbudit talentované žáky a studenty v jejich vědeckém zájmu a inspirovat je k dalšímu rozvoji jejich dosavadní vědecké činnosti.

Ceny udělené Fakultou filozofickou Univerzity Pardubice:

Kategorie Junior

• Barbora Mařáčková, Justýna Kučerová, ZŠ Svatopluka Čecha, Choceň, s projektem Jedna pověst, dvě verze?
  • Vít Rozsíval, Vojtěch Kastner, Václav Kubíček, ZŠ Svatopluka Čecha, Choceň, s projektem Pověsti očima dnešní generace aneb jsou pověsti mrtvé?
  • František Cabalka, Tomáš Lichtag, Adam Vašek, ZŠ J. A. Komenského Brandýs n. O., s projektem Dobrým vtipem nezarmoutíš

Kategorie Středoškolák

• I. místo – Tadeáš Kleiner, Gymnázium Aloise Jiráska v Litomyšli, s projektem Tvorba studentského filmu
  • II. místo – Markéta Doležalová, Gymnázium Aloise Jiráska v Litomyšli, s projektem Odklad povinné školní docházky