plakát
-

Katedra sociální a kulturní antropologie FF zve ve dnech 3. a 4. 3. na mezinárodní festival filmů s antropologickou tematikou do Divadla 29 v ulici Sv. Anežky České.

Antropofest založili absolventi Fakulty filozofické Univerzity Pardubice před 11ti lety. Letošní ročník je věnován festivalové retrospektivě. Nabídne tak přehlídku nejzajímavějších titulů z minulých let, ale současně i nejnovější snímky studentů vizuální antropologie v České republice. Cílem letošního ročníku je akcentovat tvorbu současných českých a slovenských filmařů, kteří uplatňují antropologické a dokumentaristické přístupy. Součástí festivalu bude i diskuzní fórum k vývoji a současnému stavu oboru vizuální antropologie v České republice a na Slovensku, v rámci něhož budou debatovat tvůrci a akademici z různých vědeckých a pedagogických institucí.

Vstup je volný. Program je dostupný na webu festivalu http://www.antropofest.cz/.