Albín Škoviera získal Cenu za dlouhodobý přínos v systému poradenství a prevence za rok 2023

Published: 14.06.2024

Cenu za dlouhodobý přínos v systému poradenství a prevence za rok 2023 získalkoncem května doc. PhDr. Albín Škoviera, PhD. Osobnosti, které pomáhají dětem v jejich rodinách v náročných situacích jsou pravidelně oceňovány slovenským Výzkumným ústavem dětské psychologie a patopsychologie.

Docent Albín Škoviera vystudoval speciální a léčebnou pedagogiku na Filozofické fakultě v Bratislavě. Během své dlouholeté praxe ve speciálně pedagogických institucích se podílel na průkopnické práci při zavádění systému terapeutických komunit, dobrovolných diagnostických pobytů a postpedagogické pomoci dětem s poruchami chování a jejich rodičům. Jako ředitel zařízení se zaměřil na terapeutickou práci s rodiči umístěných dětí a na jejich možný návrat do původní rodiny a na možnosti umístění dětí do pěstounských rodin ve spolupráci s občanským sdružením Návrat.

Albín Škoviera je také vysokoškolským pedagogem. Působil na katedře pedagogiky Univerzity Komenského, v současné době je docentem na FF UPCE, kde garantuje magisterský program Resocializační pedagogika.