dsc_2915_176704.jpg

Published: 18.12.2021

Dnes, 18. 12. 2021, je to deset let, co zemřel první český prezident Václav Havel.

My jsme si ho včera připomněli u Lavičky Václava Havla, kde zazněl i úryvek z knihy „Life“ Keitha Richardse, kytaristy The Rolling Stones.

Je to jediný politik, u kterého jsem hrdý, že jsem se s ním sešel. Milý chlap. Měl obrovský měděný dalekohled. Když se stal prezidentem, natočil ho na vězeňskou celu, kde strávil šest let. „A každý den se tam dívám a snažím se všechno pochopit,“ říkal. Nasvítili jsme pro něj sídlo hlavy státu. Oni si to nemohli dovolit, tak jsme poprosili Patricka Woodroffa, našeho osvětlovačského guru, aby ten ohromný hrad nasvítil. Patrick mu z toho udělal učiněný Tádž Mahál. Dali jsme Václavovi malé bílé ovládání s vyplazeným jazykem. Obcházel nasvícený Hrad a najednou sochy ožily. Byl jako děcko, mačkal tlačítka a vykřikoval radostí. Málokdy se s prezidentem setkáte takhle a ještě si u toho řeknete: Ježíši, to je bezva chlap.