kola_obrysy_129344.png

Published: 12.03.2019

Vážení členové akademické obce Fakulty filozofické,

16. května 2019 vyprší funkční období akademického senátu naší fakulty a tím nastala potřeba uspořádání voleb, z nichž vzejde složení nového senátu pro další tříleté funkční období. Dovolujeme si Vás proto vyzvat k aktivní účasti na volbách do senátu naší fakulty. Máte možnost sami kandidovat (buď do komory akademických pracovníků, nebo do komory studentské), dále navrhovat kandidáty, anebo alespoň volit řádně navržené kandidáty.

Volby probíhají jednokolově. Návrhy v písemné podobě včetně písemného souhlasu kandidáta mohou volební komisi (prostřednictvím sekretariátů jednotlivých kateder či pracovišť členů volební komise) podávat všichni členové akademické obce. Volební komise zapíše na volební lístek pouze ty z kandidátů, kteří svou nominaci potvrdí písemným souhlasem. Volební komise poté z obdržených návrhů sestaví kandidátní listinu pro volbu senátorů z řad akademických pracovníků do komory akademických pracovníků a kandidátní listinu pro volbu senátorů z řad studentů do komory studentů, které zveřejní nejméně sedm dní před konáním voleb. Do kandidátní listiny nemohou být zapsáni členové akademické obce, jejichž funkce je neslučitelná s funkcí senátora a členové volební komise.

Složení akademického senátu Fakulty filozofické bude v příštím volebním období 15 členů, z toho 10 v komoře akademických pracovníků a 5 v komoře studentů. Aby se volby mohly právoplatně uskutečnit, musí být na kandidátní listinu zapsáno minimálně tolik kandidátů, aby jejich počet odpovídal nutnému obsazení senátu v jednotlivých komorách.

Uzávěrka přijímání návrhů:

5. dubna 2019 (pátek) ve 12 hodin.

Představení kandidátů:

Pondělí 15. dubna 2019, v čase 13:00 hodin až do 14:00 hod., budova EB, místnost E2.

Termín voleb:

Úterý 23. dubna 2019, od 8:30 hodin až do 15:00 hod., budova EB, místnost 01009

Středa 24. dubna 2019, od 8:30 hodin až do 15:00 hod., budova EB, místnost 01009

Volební komise:

1. Mgr. Lucie Hájková (Katedra věd o výchově, budova G, kancelář 09 007) - předsedkyně komise
  2. Mgr. Michaela Ditrichová (Ústav historických věd, budova EA, kancelář 10023)
  3. Mgr. Tomáš Retka (Katedra sociální a kulturní antropologie, budova G, kancelář 07 013)

Náhradník volební komise (úterý 23. 4. 2019): PhDr. Ladislav Vít, Ph.D. (Katedra anglistiky a amerikanistiky, budova EA, kancelář 13033)

V Pardubicích dne 11. 3. 2019

Mgr. Irena Reimannová, Ph.D.

předsedkyně AS FF

OBECNÉ INFORMACE PRO VOLBY DO AKADEMICKÉHO SENÁTU FILOZOFICKÉ FAKULTY UNIVERZITY PARDUBICE

- Akademický senát Filozofické fakulty UPa (dále jen AS FF) vyhlašuje konání, termín a místo voleb do AS FF.

- Akademický senát jmenuje členy volební komise (VK).

- Není dán přesný počet členů VK. Ustáleným zvykem je, že VK je složena z minimálně třech členů.

- Člen VK nemůže kandidovat do senátu, ale je voličem.

- AS FF bude složen v následujícím tříletém období z 15 členů, z toho 10 akademických pracovníků (Komora akademických pracovníků – KAP) a 5 posluchačů (Komora studentů – KS).

- Kandidáti, kteří zůstanou na kandidátkách pod čarou, se stávají náhradníky pro případ ukončení senátorského postu.

Kandidátní listiny do AS FF UPCE tvoří:

- Seznam kandidátů do AS FF obsahuje nejméně 15 navržených kandidátů (z toho 10 akademických pracovníků do KAP a 5 posluchačů do KS), kteří jsou zapsáni v abecedním pořadí.

- Kandidátní listina musí obsahovat termín konání voleb a místo konání voleb.

- Žádoucí je předložit kandidátní listinu s více kandidáty než je minimální počet, aby po volbách došlo k vytvoření náhradníků. Pokud nejsou k dispozici náhradníci v situaci, kdy někteří členové senátu rezignují na své funkce, musí být vyhlášeny nové volby.

- Kandidátní listina bude zveřejněna nejméně 7 dní před konáním voleb.

Návrhy kandidátů do AS FF UPCE

- Kandidátem nemůže být osoba, jejíž funkce je v rámci Univerzity neslučitelná s funkcí senátora (rektor, prorektoři, děkani, proděkani a členové volební komise).

- Návrh kandidáta nebo kandidátů z řad akademické obce FF UPa může podat člen nebo skupina členů akademické obce FF.

- Písemný návrh s kandidátem nebo kandidáty musí být podepsán navrhovatelem (včetně označení katedry či ústavu, kde kandidát pracuje nebo studuje). Akademičtí pracovníci navrhují akademické pracovníky do KAP a studenti studenty do SK.

- S kandidaturou musí navržený kandidát souhlasit, což potvrdí písemným prohlášením a podpisem.

- Písemný návrh s kandidátem a písemný souhlas kandidáta musí být odevzdány VK nejpozději 10 dnů před konáním prvního dne voleb. Lze odevzdat na jednom formuláři.

Volby

- Volby probíhají ve dvou pracovních dnech dle principu tajného hlasování. Po vstupu do volební místnosti předloží volič členům VK průkaz totožnosti. Volič z řad akademických pracovníků obdrží hlasovací lístek s navrženými kandidáty do KAP. Zakroužkuje nejvýše 10 kandidátů a vhodí hlasovací lístek do příslušné hlasovací urny.

- Volič z řad studentů dostane hlasovací lístek s navrženými kandidáty do SK. Zakroužkuje nejvýše 5 kandidátů a vhodí hlasovací lístek do příslušné urny.

- Senátory se stávají po sečtení hlasů ti kandidáti, kteří získali nejvyšší počet hlasů. Při rovnosti hlasů rozhoduje los.