dsc_1765_203336.jpg

Published: 16.05.2023

V pátek 12. května zakončili studenti předmětu Knihovnické praktikum výukovou část semestru tradiční burzou.

V rámci doprovodného programu sehráli studenti prvního ročníku historicko-literárních studií ukázku dramatizace veršované alegorické skladby Nová rada, jejímž autorem je Smil Flaška z Pardubic.

Druhou polovinu dopoledne uzavřel open mic pro zájemce, kterého se chopili Ondřej Valášek (FF UPCE) a Josef Lauryn (FES UPCE).

Knihovnické praktikum je určeno zejména studentům historicko-literárních studií, kteří se při katalogizaci a inventarizaci knihovny seznámí se základními prvky knihovnické práce. V rámci exkurze se letos studenti vypravili na prohlídku vzácné barokní klášterní knihovny v Oseku u Duchcova.

Bibliotheca Ultima je určena pro potřeby výuky literatury, přístupná je studentům i zaměstnancům. Už jste někdy do učebny 12022 zavítali a nějakou knížku si půjčili?