dsc_4995_186500.jpg

Published: 27.06.2022

V prostorách historické budovy Univerzity Pardubice se dne 23. června 2022 konal další ročník studentské konference Think!+, kterou pravidelně pořádají doktorandi z Katedry filosofie a religionistiky.

Konference byla i letos plná velice zajímavých a obohacujících příspěvků studentek a studentů z různých humanitních oborů. Kromě Univerzity Pardubice měly své zastoupení Masarykova univerzita, Univerzita Karlova a Univerzita Palackého v Olomouci.

V dopoledním bloku zazněly příspěvky týkající se skupinové psychoterapie nebo problematiky lidové psychologie a jejího chápání ve filosofii a sociální psychologii. Posluchači si také mohli poslechnout rady, jak podle Cicerona vést správně politickou kampaň a vyhrát volby.

Odpolední program byl věnován oblasti etnologie, literatury a literární komparatistiky. Dozvěděli jsme se například, v čem spočívá metoda zvukového dotazníku v etnologickém výzkumu nebo jak se vyvíjel post-apokalyptický narativ v současné literatuře.

Tímto ještě jednou děkujeme všem studentkám a studentům za účast.