default alt ff

Published: 30.04.2018

Studentská konference SOCIOCON v pardubickém Divadle 29 se ponese ve středu 2. května v duchu „BEZ HRANIC“. Studenti, vyučující i hosté Katedry sociální a kulturní antropologie Fakulty filozofické Univerzity Pardubice představí své projekty, terénní výzkumy, filmy či studentské závěrečné práce.

Jednotlivé příspěvky se zaměřují na aktuální témata, která jsou rozdělena do několika bloků. Studenti například představí projekt revitalizace zanedbaných městských domů v pardubické Husově ulici, do něhož se společnými silami pustili mladí antropologové a architekti, aby vytvořili studii pro pardubický magistrát. Diskutovat se bude i na téma, které je stále tak trochu tabu, a to vztahy „bez hranic“ v dnešních gay komunitách. Studentská konference vnese i krátký vhled do světa šesti českých youtuberů a ukáže, kde je hranice mezi youtubery a jejich fanoušky.

„Sociocon informuje v hutné, jednodenní zkratce o celoročním dění na katedře sociální a kulturní antropologie,“ uvedl koordinátor konference Mgr. Tomáš Samek, Ph.D., M.A., z pořádající katedry fakulty filozofické a pokračuje: „Jako hlavní řečník vystoupí antropoložka Elena Soler, která představí svůj výzkum muslimské komunity v Barceloně, kde se hroutí hranice mezi pokrevním a nově ustaveným tzv. mléčným příbuzenstvím. Naši studenti budou také mluvit o tom, jaké to je vycestovat na Tchaj-wan. Náš program nabízí od každého tématu něco, a tak si každý student může vybrat, co je mu nejbližší.“

V programu bude mít své místo i studentské divadlo, které předvede dramatizaci nikdy nezveřejněného terénního výzkumu. Dále bude představena sibiřská detektivka Tomáše Boukala s názvem „Hřbitov nevěst‟, která se pokouší spojit beletrii s etnologickým pohledem na svět. Pro všechny návštevníky se chystá výstava fotografií s názvem „Svět vlčíma očima“.

Jednodenní studentská konference, která se letos koná již po deváté, proběhne v prostorách Divadla 29 v ulici Svaté Anežky České v Pardubicích. Začíná ve 13 hodin a program je připraven až do osmé hodiny večer. Vstup na konferenci je po celý den zdarma a veřejnost je vítána.

Více informací o konferenci SOCIOCON naleznete na webových stránkách http://www.sociocon.cz nebo na facebookové stránce www.facebook.com/sociocon.