dsc_4826_199528.jpg

Published: 06.03.2023

„Pravé vzdělání je znát dobré, chtít dobré, činit dobré, a to i když se nikdo nedívá.“ Jan Amos Komenský

Před týdnem se konalo první příjemné setkání v rámci cyklu Čaj o páté, které v projektu Rozjeď to organizuje náš doktorand Michal Němeček. Na první akci s názvem „Pravé vzdělání je…“ debatovali tři hosté: prof. Karel Rýdl z Fakulty filozofické Univerzity Pardubice, dr. Patrik Čermák z Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice a prof. Jan Hábl z Univerzity Hradec Králové.

Plné bistro Laborka mělo jedinečnou příležitost vnímat myšlenky a postoje tří zkušených pedagogů. Jaký by měl být ideální učitel? Podstatné je, aby měl dobrý charakter a dělal věci dobře, protože koná dobro. Dozvěděli jsme se, jaký je rozdíl mezi pýchou a hrdostí, ale i to, že žáci by si měli osvojit mnoho, ale ne mnohé.

Děkujeme za příjemný večer a těšíme se u příštího čaje.

Foto: Petr Špaček, Univerzita Pardubice