p9240329_192979.jpg

Published: 14.10.2022

Koncem září byly úspěšně zahájeny oslavy 30 let anglistiky a amerikanistiky na Univerzitě Pardubice. Slunečné sobotní odpoledne se neslo ve velmi přátelské atmosféře.

Vedoucí katedry Olga Roebuck vyzdvihla především otevřené a domácké prostředí, které spolu s kolegy vytváří: „Jste skvělá parta srdcařů, mám vás moc ráda a je radost s vámi být.“

O úžasný hudební zážitek se postarala kapela složená ze stávajících studentů a absolventů. Zazněly písně blink-182, Green Day a nechyběl ani slavný text We don't need no Education od skupiny Pink Floyd.

Další vydařenou akcí bylo autorské čtení KAAfárna UPCE. V milém a útulném prostředí Klubu 29 zazněly úryvky z knih členů katedry anglistiky a amerikanistiky.

Co nás čeká dál?

Od října probíhá série čtvrtečních odborných přednášek v Britském centru v blízkosti Pernštýnského náměstí.

V úterý 18. října a ve středu 19. října můžete od 14 do 17 hodin potkat naše studenty na třídě Míru. Přijďte k soše Jana Kašpara na akci s názvem Come & Speak. Otestujete si svoji angličtinu nebo si jen tak anglicky popovídejte.

Akce v doplní 16. ročník mezinárodní konference In/Outside the Frame Conference, která se uskuteční 10. a 11. listopadu.