nik_1397_203099.jpg

Published: 10.05.2023

Čtyřdenní exkurzi v Českém Krumlově zahájili studenti studijního programu Ochrana hmotných památek v Muzeu stavebních dějin a řemesel, kde skupinu provázel památkář a majitel muzea Jiří Bloch. Kromě samotného města seznámil studenty s několika městskými domy, a to od sklepa po podkroví.

V sobotu byl hlavním tématem exkurze českokrumlovský zámek, který s nezapomenutelným přednesem a pohledem do zákulisí, nejen zámku, ale i památkové péče, představil sám kastelán Pavel Slavko. Došlo ale i na architekturu místního historického pivovaru a dalších městských domů.

V neděli byla na programu trojice klášterů, a to minoritů, klarisek a bekyň, kde si studenti prohlédli expozici stavebních konstrukcí. Kromě několika dalších domů s dochovanými středověkými krovy se podívali i do hlavního městského kostela sv. Víta.

Celou exkurzi ukončila procházka zámeckými zahradami a pohled na město ze zámecké věže, který potvrdil, že Český Krumlov na seznam světového dědictví UNESCO právem patří.