dsc_1095_196735.jpg

Published: 23.12.2022

V rámci knihovnického praktika Katedry literární kultury a slavistiky pořádali studenti poslední den zimního semestru tradiční knižní burzu spojenou s veřejným čtením.

Na burze byla pokřtěna nová knihobudka z dílny studenta archeologie Jiřího Perlingera. Knihobudka bude sloužit v třináctém patře EA.

Básně ze své sbírky Slova pálená, která vyšla roku 2019, přečetla studentka magisterského oboru Dějin literární kultury Kerstin Rykrová Valíčková. Zcela poprvé představil veřejně svou prozaickou prvotinu student filozofie Jonáš Hartmann, který povyprávěl i o tom, jak se takový román rodí a jak se z něj stane tištěná kniha.

Na závěr burzy si zájemci mohli namalovat židli. Barevné originální židle zútulňují chodby budovy EA od roku 2016, kdy v rámci workshopu Barvy v textu zahájila tradici této kultivace sdíleného prostoru naše tehdejší studentka a knihovnice, nyní již absolventka Zuzana Martínková.

Burza proběhla v příruční knihovně Bibliotheca Ultima, která je umístěna v EA 12022 a je k dispozici studentům i vyučujícím.

Katalogy knihovny, které studenti průběžně vytvářejí a zdokonalují, najdete na stránkách Katedry literární kultury a slavistiky.