Kavárna Universitas: Současná klimatická krize v kontextu etiky a estetiky
Klub 29 (Sv. Anežky České 29, Pardubice) kontakt

Jaké jsou souvislosti mezi environmentální etikou a estetikou? Jakým způsobem ovlivnil romantismus náš způsob vidění přírody? A proč dnes nestačí romantická negace extraktivismu?

S přednáškou v rámci studentského projektu Kavárna Universitas vystoupí a k diskusi pozve David Rozen z katedry filosofie a religionistiky FF UPCE.

Současná klimatická krize v kontextu etiky a estetiky
Kde:
 Klub 29
Kdy: 28. února 2023 od 17:00 do 19:00
vstupné dobrovolné

Mgr. David Rozen
je vědeckým pracovníkem a externím vyučujícím katedry filosofie a religionistiky FF UPCE. Ve svém doktorském studiu se zaměřuje na oblast environmentální filosofie, etiky a estetiky. Absolvoval bakalářské a magisterské studium filosofie na ÚFAR Karlovy Univerzity v Praze a studijní pobyty v Rakousku, Německu a Irsku. Podílel se na odborné redakci českého překladu Wittgensteinových Poznámek k filosofii psychologie.

Od února 2023 probíhají akce Kavárny Universitas v Klubu 29 Divadla 29 zpravidla každé třetí úterý v měsíci v čase 17:00 – 19:00 s možností posezení při kávě či jiném nápoji.

Akce probíhá za podpory Univerzity Pardubice a Statutárního mesta Pardubice.