Kavárna Universitas: O Vánocích jinak s Helenou Dyndovou

Uložit do kalendáře 20-12-2022 17:00 20-12-2022 17:00 Czech republic/Europe Kavárna Universitas: O Vánocích jinak s Helenou Dyndovou Svátky míru a pohody, nebo stresu a komerce? Proč do příprav na Vánoce investujeme nemalou sumu finančních, časových i emočních prostředků? Jak Vánoce pracují s napětím a proč se tváří, že tu byly odjakživa? Přijďte prozkoumat nejslavenější... Divadlo Exil (Machoňova pasáž, tř. Míru 60, Pardubice)
20. 12. 2022 Divadlo Exil (Machoňova pasáž, tř. Míru 60, Pardubice)
 Kavárna Universitas: O Vánocích jinak s Helenou Dyndovou

Svátky míru a pohody, nebo stresu a komerce? Proč do příprav na Vánoce investujeme nemalou sumu finančních, časových i emočních prostředků? Jak Vánoce pracují s napětím a proč se tváří, že tu byly odjakživa?

Přijďte prozkoumat nejslavenější svátky moderní západní společnosti religionistickýma očima. Hostem poslední akce pořádané Kavárnou Universitas v tomto kalendářním roce bude religionistka Helena Dyndová. 

O Vánocích jinak
Kde:
 Divadlo Exil
Kdy: 20. prosince 2022 od 17:00 do 19:00
vstupné dobrovolné


Mgr. Helena Dyndová, Ph.D.
působí na katedře filosofie a religionistiky FF UPCE. Do jejího odborného zaměření patří současná západní spiritualita, komplementární a alternativní medicína či současný šamanismus. V právě končícím semestru vedla kurz o Vánocích, v němž se studenty hledala odpovědi na otázky spojené především se třemi tematickými okruhy: potýkání se s konzumerismem dnešní doby, vyrovnávání se s ideálem rodiny, který Vánoce staví do svého středu, a rituální výměnou darů, které pod anonymizovanou rouškou „od Ježíška“ nesou silná poselství o nuancích sociálních vztahů.

 Kavárna Universitas: O Vánocích jinak s Helenou Dyndovou
Vstup zdarma
Univerzita Pardubice
Lukáš Jadrný
Dovolujeme si vás upozornit na skutečnost, že z akce bude pořizován audio-vizuální záznam pro reportážní účely Univerzity Pardubice, včetně jeho případného zveřejnění. Záznam nebude předáván třetí straně ani použit k marketingovým účelům. Osoba pořizující záznam za Univerzitu Pardubice bude označena a můžete od ní získat bližší informace nebo jí sdělit svůj případný nesouhlas. Bližší informace ke zpracování osobních údajů naleznete na stránce www.upce.cz/privacy-policy.