dscn9839_181143.jpg

Published: 18.03.2022

Tvůrčí psaní má rozmanité podoby. Návštěvníci první letošní akce Kavárny Universitas si v úterý 15. března v Café Robinson vyzkoušeli na vlastní tužky básnické umění pod vedením dr. Jiřího Studeného z Katedry literární kultury a slavistiky FF UPCE. Akce nesla název „Nezapomeň zapomenout – Strukturované vzpomínání v tvůrčím psaní“.

Básník a esejista posluchačům poutavě představil teoretické základy, doporučil inspirativní literární díla a provedl procesem strukturovaného vzpomínání, na jehož konci se v zápisnících každého z návštěvníků objevil jedinečný kousek poezie.

Na dobrovolném vstupném bylo vybráno přes 1000 Kč a celá částka byla následně odeslána na projekt SOS Ukrajina organizace Člověk v tísni.

Příští akce proběhne ve středu 20. dubna 2022 v divadle Exil.