187. Gellnerovský seminář

Uložit do kalendáře 18-01-2022 17:00 18-01-2022 19:00 Czech republic/Europe 187. Gellnerovský seminář Autorský tým knihy Původní obyvatelé a globalizace zve na její prezentaci spojenou s diskusí formou kulatého stolu. Kniha Původní obyvatelé a globalizace se zamýšlí nad současnou situací domorodých obyvatel pěti... On-line (Zoom meeting)
18. 01. 2022 On-line (Zoom meeting)
Katedra sociální a kulturní antropologie
KSKA
KLKS
187. Gellnerovský seminář

Kniha Původní obyvatelé a globalizace se zamýšlí nad současnou situací domorodých obyvatel pěti kontinentů. V pěti tematických blocích, z nichž každý představuje specifický úhel pohledu, kniha reflektuje dopady globálních procesů na původní obyvatele i složitou síť vzájemných vztahů, v nichž nemusejí figurovat pouze ve stereotypní roli pasivních obětí, ale jejichž podobu mohou i sami ovlivňovat. Kniha, určená českému a slovenskému čtenáři, poskytuje komplexní pohled na problematiku původních obyvatel v kontextu současného globalizujícího a glokalizujícího se světa.

Autorský tým tvoří:

• Lucia Bistárová (Národné osvetové centrum)
  • Tomáš Boukal (Katedra sociální a kulturní antropologie FF Univerzity Pardubice)
  • Monika Brenišínová (Středisko ibero-amerických studií FF Univerzity Karlovy)
  • Marek Halbich (Katedra sociální a kulturní antropologie FHS Univerzity Karlovy)
  • Martin Heřmanský (Katedra sociální a kulturní antropologie FHS Univerzity Karlovy)
  • Jana Jetmarová (Katedra filosofie FP Technické univerzity v Liberci)
  • Martin Soukup (Katedra sociální a kulturní antropologie FF Univerzity Pardubice)
  • Lívia Šavelková (Katedra sociální a kulturní antropologie FF Univerzity Pardubice)

Úterý 18. 1. 2022 od 17:00 na Zoomu.
Připojení přes Zoom zde

Meeting ID: 923 1964 9568