dsc_7685-enhanced_-_kopie_-_kopie_181959.jpg

Sportovní měsíční akcí Rozhýbejme univerzitu začíná jaro na Univerzitě Pardubice. Už podruhé vyzývá k zdravému pohybu studenty i zaměstnance univerzitní Katedra tělovýchovy a sportu. Do akce se mohou zapojit studenti všech sedmi fakult univerzity, ale také více než tisícovka jejích zaměstnanců. Soutěž startuje zítra 1. dubna a potrvá přesně měsíc.

Sportovní výzva, která je zároveň i soutěží mezi fakultami a jednotlivci, se poprvé uskutečnila loni v době pandemie. Letos se rozšířila celkem na tři kategorie. Účastnící si mohou počítat kilometry při chůzi, běhu nebo při jízdě na kole. „Jelikož všichni trávíme u počítačů spoustu času, rádi bychom podpořili pohyb na čerstvém vzduchu a vytáhli studenty a zaměstnance do přírody. Posilte tedy imunitu během, chůzí nebo jízdou na kole a podpořte svou fakultu v dubnové výzvě Rozhýbejme univerzitu,“ vyzval k účasti vedoucí Katedry tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice Mgr. Jan Němec.

Pro zapojení do soutěže stačí ujít nebo uběhnout minimálně čtyři kilometry. Při jízdě na kole se jako startovné počítá minimálně 10 kilometrů. Délku trasy si každý účastník bude sledovat sám pomocí jakékoli mobilní aplikace, která dokáže zaznamenat trasu. V cíli si chodec, běžec nebo cyklista nahraje screenshot obrazovky a zapíše výsledek do formuláře. Jednotlivé kategorie se zapisují zvlášť. Vítězem bude fakulta, jejíž zaměstnanci a studenti dosáhnou do 1. května nejvyššího počtu bodů za všechny kategorie dohromady. Vyhodnoceny budou i jednotlivé kategorie zvlášť na základě počtu kilometrů. Vítězný tým získá opět pohár a nejlepší jednotlivci drobné odměny.

Letos připravila univerzita pro své sportovce i nadšené amatéry také speciální univerzitní sportovní kolekci oblečení v novém designu a z funkčních materiálů, která je k dispozici v univerzitním e-shopu.

Pořadatelská Katedra tělovýchovy a sportu (KTS) funguje od roku 1997 jako samostatná součást univerzity. Její pedagogové zajišťují sportovní zázemí pro studenty fakult Univerzity Pardubice v rámci povinných a volitelných předmětů. Katedra nabízí přímo v kampusu zázemí také zaměstnancům univerzity a veřejnosti. Pořádá desítky sportovních akcí, např. maratón v aerobiku, noční běh kampusem, ale také charitativní sportovní akce jako byla nyní Jóga pro Ukrajinu a speciální sportovní lekce.

Pardubice 31. března 2022

Mgr. Lenka Čermáková,