Promítání dokumentu DFC LEGENDA SE VRACÍ

Uložit do kalendáře 21-03-2023 10:30 21-03-2023 10:30 Czech republic/Europe Promítání dokumentu DFC LEGENDA SE VRACÍ Katedra sociální a kulturní antropologie vás zve na promítání dokumentárního filmu DFC LEGENDA SE VRACÍ. Promítání filmu a diskuse s Thomasem Oellermannem úterý 21. března 2023 v 10:30 hod. Univerzita... Posluchárna EB-E2 (Studentská 84)
21. 03. 2023 Posluchárna EB-E2 (Studentská 84)
KSKA
Promítání dokumentu DFC LEGENDA SE VRACÍ

Katedra sociální a kulturní antropologie vás zve na promítání dokumentárního filmu DFC LEGENDA SE VRACÍ.

Promítání filmu a diskuse s Thomasem Oellermannem

úterý 21. března 2023 v 10:30 hod.
Univerzita Pardubice, místnost EB - E2

Česko-německý dokumentární film režisérů Ondřeje Kavana a Martina Vaško nejen o historii jednoho kdysi slavného fotbalového klubu.

Po projekci filmu proběhne diskuse s autorem myšlenky pro vznik filmu historikem Thomasem Oellermannem.

"Jednotlivé kapitoly jsou věnovány nejen historii DFC Prag a jeho současnosti. Zabývají se i řadou aspektů česko-německého soužití, včetně židovského vlivu, který hrál ve své době významnou roli.

Dvě části filmu jsou pak věnovány příběhům osobností, které jsou úzce spjaty s DFC – vynikajícímu záložníkovi židovského původu a československému reprezentantovi Paulu Mahrerovi a všestrannému sportovci a neuvěřitelnému člověku Emerichu Rathovi."
 

Promítání dokumentu DFC LEGENDA SE VRACÍ
Vstup zdarma
Katedra sociální a kulturní antropologie FF UPCE
Mgr. Milan Durňak, Ph.D.
Dovolujeme si vás upozornit na skutečnost, že z akce bude pořizován audio-vizuální záznam pro reportážní účely Univerzity Pardubice, včetně jeho případného zveřejnění. Záznam nebude předáván třetí straně ani použit k marketingovým účelům. Osoba pořizující záznam za Univerzitu Pardubice bude označena a můžete od ní získat bližší informace nebo jí sdělit svůj případný nesouhlas. Bližší informace ke zpracování osobních údajů naleznete na stránce www.upce.cz/privacy-policy.