Promítání dokumentu DFC LEGENDA SE VRACÍ
Posluchárna EB-E2 (Studentská 84) kontakt

Katedra sociální a kulturní antropologie vás zve na promítání dokumentárního filmu DFC LEGENDA SE VRACÍ.

Promítání filmu a diskuse s Thomasem Oellermannem

úterý 21. března 2023 v 10:30 hod.
Univerzita Pardubice, místnost EB - E2

Česko-německý dokumentární film režisérů Ondřeje Kavana a Martina Vaško nejen o historii jednoho kdysi slavného fotbalového klubu.

Po projekci filmu proběhne diskuse s autorem myšlenky pro vznik filmu historikem Thomasem Oellermannem.

"Jednotlivé kapitoly jsou věnovány nejen historii DFC Prag a jeho současnosti. Zabývají se i řadou aspektů česko-německého soužití, včetně židovského vlivu, který hrál ve své době významnou roli.

Dvě části filmu jsou pak věnovány příběhům osobností, které jsou úzce spjaty s DFC – vynikajícímu záložníkovi židovského původu a československému reprezentantovi Paulu Mahrerovi a všestrannému sportovci a neuvěřitelnému člověku Emerichu Rathovi."