Ve znamená Zubra: Příběh pardubického zámku
Zámek Pardubice kontakt

Kde stál a jak vypadal hrad pánů z Pardubic? Kde bydlel Vilém z Pernštejna? Co vyprávějí kamenické značky? Kde bylo na zámku vězení?

Na tyto i další otázky přinese odpověď komentovaná prohlídka, kterou vás provede historik Mgr. Bohdan Šeda, jenž je spoluautorem nové popularizační publikace Ve znamení zubra: Příběh pardubického zámku z roku 2022.

Součástí bude i návštěva některých běžně nepřístupných prostor zámku – například sklepů s lapidáriem nebo takzvané Jetmarky. Komentovaná prohlídka shrnuje výsledky stavebně historického průzkumu zámku a dílčích archeologických průzkumů. Podrobné a rozsáhlé průzkumy v posledních letech výrazně změnily a upřesnily náš pohled na vývoj a podobu zámku ve středověku a raném novověku. Cílem akce je s těmito objevy seznámit i širší veřejnost.

Vstupné 180 Kč/plné a 90 Kč/ žáci, studenti, senioři. Doporučujeme lístky zarezervovat s předstihem!
Rezervujte na na e-mailu rezervace@vcm.cz nebo na telefonních číslech 773 819 028, 607 034 110.

Akci pořádá Východočeské muzeum-Zámek Pardubice.