Na cestě za svobodou. Expozice hlavních témat v tchajwanské literatuře
Průchod mezi budovami EA a EB, Studentská 95, 532 10 Pardubice kontakt

Srdečně Vás zveme na panelovou výstavu o tchajwanské literatuře, která bude vystavena v univerzitním kampusu, a to ve dnech 16. - 30. listopadu 2023.

Zahajovací vernisáž se uskuteční dne 20. listopadu v 15:00 v průchodu mezi budovami EA a EB.

Výstava ve třech sekcích postupně přibližuje kulturně-historická specifika Tchaj-wanu, ale též jejich podobnost s českým poválečným vývojem, boj za svobodu v dobách bílého teroru a hlavní proudy současné tchajwanské literatury.

Návštěvníci se tak mohou seznámit s tématy lidských práv, práv a kultury původních obyvatel, genderové či ekologické problematiky. Část výstavy je věnována české literatuře na Tchaj-wanu.

Organizátorem výstavy jsou tchajwanské Ministerstvo kultury a Národní muzeum tchajwanské literatury, spoluorganizátorem pak naše partnerská univerzita na Tchaj-wanu – Soochow University, a za českou stranu Fakulta filozofická Univerzity Pardubice.