Michael Rozsypal na UPCE: Práce novináře – aneb z Rozhlasu přes DVTV k vlastnímu pořadu
posluchárna EB-E2 (Studentská 84, Pardubice) kontakt

Michael Rozsypal, moderátor a novinář, který dva roky moderoval rozhovory v DVTV a předtím osm let v Českém rozhlase, navštíví Univerzitu Pardubice.

Michael Rozsypal na UPCE:
Práce novináře – aneb z Rozhlasu přes DVTV k vlastnímu pořadu

Interaktivní beseda
Akce je určena pro studenty, akademiky i širokou veřejnost.

Kdy: 3. 5. 2023 I 17:00
Kde: posluchárna EB-E2
vstup zdarma

Jak náročné je vedení politických rozhovorů? Jak se na konfrontační rozhovory připravit? Jaké to je, když host odejde ze studia v přímém přenosu během rozhovoru? Nebo když se na závěr rozhovor přilepí host ve studiu ke stolu?

Jaké schopnosti a vzdělání by měl mít novinář? Jak získávat a ověřovat informace? Jak rozpoznat dezinformace a fake news? Která média jsou důvěryhodná a která nám lžou? A proč je politika všude kolem nás - třeba i když svítí pouliční osvětlení? O tom všem bude mluvit moderátor a novinář Michael Rozsypal.

Michael Rozsypal
je moderátor a novinář. Dva roky moderoval rozhovory v DVTV, předtím osm let v Českém rozhlase. Momentálně moderuje a produkuje vlastní talkshow Michaelův Mashup. Jde o prolnutí a inspiraci dvou zajímavých osobností vysílaných s živým publikem z divadla NoD na Stream.cz a YouTube. Setkal se s prezidenty, politiky, umělci, sportovci i filozofy. Jeden host mu v živém vysílání odešel ze studia. Jiný host se ve studiu v přímém přenosu přilepil ke stolu. Vymyslel a realizoval koncept interaktivních veřejných debat v regionech i debat o fake news pro studenty. Vystudoval politologii na FSV Univerzity Karlovy, semestr strávil na ULB v Bruselu. Je aktivní na Twitteru i Instagramu. Miluje divadlo, operu a Jamese Bonda.

Neformální povídání s významnými osobnostmi z různých vědních oborů během příjemných setkání v kampusu Univerzity Pardubice. Čaj rozléváme a povídat začínáme v 17:00 hod.

Akce se koná v rámci projektu Rozjeď to, který podporuje Univerzita Pardubice a Statutární město Pardubice