Lítost a sebeláska. Vnitřní obrat Kostelničky | Kavárna Universitas FILDA

Uložit do kalendáře 15-12-2020 18:00 15-12-2020 18:00 Czech republic/Europe Lítost a sebeláska. Vnitřní obrat Kostelničky | Kavárna Universitas FILDA Konec roku je čas bilancování a niterných průzkumů vlastní duše a svědomí. Proto se i my v naší poslední přednášce zaměříme na vnitřní pochody společně s přednášející Mgr. Kamilou Pacovskou, Ph.D. Ta představí poslední kapitolu ze své knihy Vina... on-line
15. 12. 2020 on-line
Kavárna Universitas
Kavárna FILDA
Katedra filosofie a religionistiky
centrum pro etiku
Lítost a sebeláska. Vnitřní obrat Kostelničky | Kavárna Universitas FILDA

Konec roku je čas bilancování a niterných průzkumů vlastní duše a svědomí. Proto se i my v naší poslední přednášce zaměříme na vnitřní pochody společně s přednášející Mgr. Kamilou Pacovskou, Ph.D. Ta představí poslední kapitolu ze své knihy Vina, láska, náhoda v prezentaci s názvem Lítost a sebeláska. Vnitří obrat Kostelničky.​

Kavárna Universitas | FILDA proběhne v režimu ON-LINE.  K setkání se připojte zde.

"V přednášce se zaměřím na jeden typický případ provinění, konkrétně na případ, v němž viník, který spáchal něco zlého, zlo tohoto činu nenahlíží a činu nelituje. Bude mě zajímat zdroj této zaslepenosti a způsob, jakým je možné ji překonat. Inspirací pro tuto analýzu mi bude postava Kostelničky z Janáčkovy opery Její pastorkyňa, na níž ukážu jak sebeklam působící během činu, tak i následný proces přiznání si vlastní viny."

Kavárna Universitas | FILDA proběhne v úterý 15. prosince 2020 od 18.00 hodin.

Pořádají doktorandky Katedry filosofie a religionistiky Univerzity Pardubice.
Vstup je volný.

Kavárna Universitas | FILDA je speciální edice kavárenských setkání, kde vystoupí osobnosti badatelského nebe z naší Filozofické fakulty.

Aneta Kohoutová, Veronika Janečková