Křížem krážem Evropou – Bulharsko, Chorvatsko, Polsko a Slovinsko v panelové výstavě
Turistické informační centrum Pardubice kontakt

Pokud během července přicestujete do Pardubic, zastavte se podívat na výstavu, kterou v rámci Rozjeď to, připravila studentka historie Kačka Lašová!

V rámci výstavy jsou prezentovány evropské státy, jejichž historii, kulturu a samozřejmě i jazyk studovalo mnoho studentů Fakulty filozofické Univerzity Pardubice, kteří dané země v rámci studia i mnohokrát navštívili. Výstava se koná v červenci, v měsíci, kdy Česká republika předsedá v Radě Evropské unie, a právě členství v EU spojuje všechny čtyři zmíněné státy.

Výstava Vám přiblíží historii, památky i kuchyni vybraných zemí, přidány jsou také zajímavosti ze studentských cest. Doplněna je i o doprovodný program v podobě omalovánek, křížovky či pexesa pro mladší návštěvníky.