KŘÍŽEM KRÁŽEM EVROPOU, Bulharsko, Chorvatsko, Polsko a Slovinsko v panelové výstavě
-

Zveme vás na panelovou výstavu KŘÍŽEM KRÁŽEM EVROPOU, Bulharsko, Chorvatsko, Polsko a Slovinsko.

Výstava vznikla jako studentský projekt díky výzvě Rozjeď to za podpory Univerzity Pardubice spolu se Statutárním městem Pardubice.

V rámci výstavy jsou prezentovány evropské státy, jejichž historii, kulturu a samozřejmě i jazyk studovalo mnoho studentů Fakulty filozofické Univerzity Pardubice, kteří dané země v rámci studia i mnohokrát navštívili. Výstava se koná v červenci, v měsíci, kdy Česká republika začíná předsednictví v Radě Evropské unie. Právě členství v EU spojuje všechny čtyři zmíněné státy.

Expozice vám přiblíží historii, zajímavé památky i gastronomii vybraných zemí, přidány jsou také zajímavosti ze studentských cest. Panelová výstava je také doplněna o doprovodný program pro děti. Navštivte také naši webovou stránku, kde naleznete například základní slovíčka nebo zde naleznete online verzi pexesa.

Poděkování patří také Infocentru Pardubice, které poskytlo prostory.