Miroslav Vrzal
Klub 29 (Sv. Anežky České 29, Pardubice) kontakt

V rámci tradičního projektu Kavárna Universitas zvou naši studenti veřejnost 17. října od 17 hodin do Divadla 29 na přednášku Radosti a nesnáze českého akademického studia metalu.

Hostem totiž bude Miroslav Vrzal z Ústavu religionistiky na Filozofické fakultě brněnské Masarykovy univerzity, jehož zájmem jsou studia metalu a náboženství. Akademik je také zakladatelem Czech Metal Studies a Metal Studies in Central and Eastern Europe, a také organizátorem každoročních odborných konferencí o metalu v Brně.

Současná klimatická krize v kontextu etiky a estetiky
Kde: Klub 29
Kdy: 17. října 2023 od 17:00 do 19:00
vstupné dobrovolné

Ing. Mgr. et Mgr. Miroslav Vrzal, Ph.D.
působí na Ústavu religionistiky na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Jeho současným polem zájmu jsou nová náboženská hnutí, zejména satanismus a pohanství, a metal studies, především pak oblast studia metalu a náboženství. Miroslav Vrzal je také zakladatelem Czech Metal Studies a Metal Studies in Central and Eastern Europe. O metalu publikoval již řadu textů v českých i zahraničních odborných časopisech a je také hlavním organizátorem každoročních odborných konferencí o metalu v Brně.

Akce probíhá za podpory Univerzity Pardubice a Statutárního města Pardubice.