Kavárna Universitas: Karel Čapek a R.U.R
on-line kontakt

Kavárna Universitas vás nemine ani v nejkratším měsíci v tomto roce. A bude to káva skrz na skrz divadelní. V lednu 2021 uběhlo 100 let od uvedení divadelní hry R.U.R Karla Čapka v Národním divadle v Praze. Hra přinesla velkou světovou slávu, ale i mnohé problémy.

Kdo se všechno skrýval za ukradenou českou hrou?! Zvláštní naléhavostí si publikum získalo nejen R.U.R, v němž se poprvé objevilo slovo „robot“, ale zejména drama Bílá nemoc, jehož nadčasovost odhalila pandemie SARS-CoV-2.  O Karlu Čapkovi a jeho hrách nám v online světe porozpráví Hasan Zahirović.

Hasan Zahirović je herec, dramaturg, pedagog, překladatel a znalec díla Karla Čapka. Pochází z Bosny a své zapálení pro češtinu a českou kulturu včetně Čapkova odkazu u nás dokazuje již bezmála třináct let.

Kavárna Universitas proběhne on-line v úterý 23. února od 18.00 hodin.
Připojte se zde.

Pořádají studentky Fakulty filozofické Univerzity Pardubice