Kavárna Universitas: Karel Čapek a R.U.R

Uložit do kalendáře 23-02-2021 18:00 23-02-2021 18:00 Czech republic/Europe Kavárna Universitas: Karel Čapek a R.U.R Kavárna Universitas vás nemine ani v nejkratším měsíci v tomto roce. A bude to káva skrz na skrz divadelní. V lednu 2021 uběhlo 100 let od uvedení divadelní hry R.U.R Karla Čapka v Národním divadle v Praze. Hra přinesla velkou světovou... on-line
23. 02. 2021 on-line
Kavárna Universitas
Katedra filosofie a religionistiky
Katedra literární kultury a slavistiky
Karel Čapek
Kavárna Universitas: Karel Čapek a R.U.R

Kavárna Universitas vás nemine ani v nejkratším měsíci v tomto roce. A bude to káva skrz na skrz divadelní. V lednu 2021 uběhlo 100 let od uvedení divadelní hry R.U.R Karla Čapka v Národním divadle v Praze. Hra přinesla velkou světovou slávu, ale i mnohé problémy. 

Kdo se všechno skrýval za ukradenou českou hrou?! Zvláštní naléhavostí si publikum získalo nejen R.U.R, v němž se poprvé objevilo slovo „robot“, ale zejména drama Bílá nemoc, jehož nadčasovost odhalila pandemie SARS-CoV-2.  O Karlu Čapkovi a jeho hrách nám v online světe porozpráví Hasan Zahirović.

Hasan Zahirović je herec, dramaturg, pedagog, překladatel a znalec díla Karla Čapka. Pochází z Bosny a své zapálení pro češtinu a českou kulturu včetně Čapkova odkazu u nás dokazuje již bezmála třináct let.


Kavárna Universitas proběhne on-line v úterý 23. února od 18.00 hodin.
Připojte se zde.


Pořádají studentky Fakulty filozofické Univerzity Pardubice

Vstup zdarma
Fakulta filozofická
Aneta Kohoutová, Veronika Janečková
Dovolujeme si vás upozornit na skutečnost, že z akce bude pořizován audio-vizuální záznam pro reportážní účely Univerzity Pardubice, včetně jeho případného zveřejnění. Záznam nebude předáván třetí straně ani použit k marketingovým účelům. Osoba pořizující záznam za Univerzitu Pardubice bude označena a můžete od ní získat bližší informace nebo jí sdělit svůj případný nesouhlas. Bližší informace ke zpracování osobních údajů naleznete na stránce www.upce.cz/privacy-policy.