Kavárna Universitas ON-LINE: Morové epidemie v raném novověku v českých zemích

Uložit do kalendáře 30-09-2020 18:00 30-09-2020 18:00 Czech republic/Europe Kavárna Universitas ON-LINE: Morové epidemie v raném novověku v českých zemích První Kavárna Universitas v novém semestru naváže pomocí historické metafory na aktuální situaci ohledně březnové pandemie. Průvodcem po morových epidemiích v raném novověku bude doc. Mgr. Jiří Kubeš, Ph.D. Kavárna Universitas proběhne... On-line událost
30. 09. 2020 On-line událost
Kavárna Universitas
Klub 29
Divadlo 29
Fakulta filozofická
Kavárna Universitas: Morové epidemie v raném novověku v českých zemích

První Kavárna Universitas v novém semestru naváže pomocí historické metafory na aktuální situaci ohledně březnové pandemie. Průvodcem po morových epidemiích v raném novověku bude doc. Mgr. Jiří Kubeš, Ph.D.

Kavárna Universitas proběhne v režimu ONLINE přes Microsoft Teams. Připojte se od 18:00 na linku http://bit.ly/KavarnaZari


Mor je prastará nemoc a jedno z největších nebezpečí, jemuž čelili Evropané ve středověku a raném novověku. Choroba se pravidelně vracela a vyžádala si obrovské oběti na životech. Ve společnosti po jeho příchodu vždy propukala panika. Povíme si, co naši předkové o moru věděli, jak se mu bránili, jaké měl dopady na společnost, jak ovlivnil myšlení tehdejších lidí a co po něm až do dnešních dnů zůstalo.

Kavárna Universitas proběhne ve středu 30. září 2020 od 18.00 hodin.

 

Pořádají studenti Univerzity Pardubice
Vstup je volný.

Vstup zdarma
Kavárna Universitas
Aneta Kohoutová, Veronika Janečková
Dovolujeme si vás upozornit na skutečnost, že z akce bude pořizován audio-vizuální záznam pro reportážní účely Univerzity Pardubice, včetně jeho případného zveřejnění. Záznam nebude předáván třetí straně ani použit k marketingovým účelům. Osoba pořizující záznam za Univerzitu Pardubice bude označena a můžete od ní získat bližší informace nebo jí sdělit svůj případný nesouhlas. Bližší informace ke zpracování osobních údajů naleznete na stránce www.upce.cz/privacy-policy.