Kavárna Universitas ON-LINE: Morové epidemie v raném novověku v českých zemích

Uložit do kalendáře 30-09-2020 18:00 30-09-2020 18:00 Czech republic/Europe Kavárna Universitas ON-LINE: Morové epidemie v raném novověku v českých zemích První Kavárna Universitas v novém semestru naváže pomocí historické metafory na aktuální situaci ohledně březnové pandemie. Průvodcem po morových epidemiích v raném novověku bude doc. Mgr. Jiří Kubeš, Ph.D. Kavárna Universitas proběhne... On-line událost
30. 09. 2020 On-line událost
Kavárna Universitas
Klub 29
Divadlo 29
Kavárna Universitas: Morové epidemie v raném novověku v českých zemích

Kavárna Universitas proběhne v režimu ONLINE přes Microsoft Teams. Připojte se od 18:00 na linku http://bit.ly/KavarnaZari

Mor je prastará nemoc a jedno z největších nebezpečí, jemuž čelili Evropané ve středověku a raném novověku. Choroba se pravidelně vracela a vyžádala si obrovské oběti na životech. Ve společnosti po jeho příchodu vždy propukala panika. Povíme si, co naši předkové o moru věděli, jak se mu bránili, jaké měl dopady na společnost, jak ovlivnil myšlení tehdejších lidí a co po něm až do dnešních dnů zůstalo.

Kavárna Universitas proběhne ve středu 30. září 2020 od 18.00 hodin.

Pořádají studenti Univerzity Pardubice
Vstup je volný.