-

Katedra cizích jazyků Fakulty filozofické Univerzity Pardubice Vás srdečně zve na IX. mezinárodní konferenci Interkulturní a transkulturní dimenze v lingvistickém, kulturním a historickém kontextu, která se koná v době od 7. do 9. října 2021.

Podle aktuální epidemiologické situace bude případně umožněna také on-line účast.

Stěžejními tématy konference budou:

• Aktuální trendy v oblasti cizích jazyků (včetně on-line výuky) z interkulturního a transkulturního pohledu.
  • Osvojování a rozšiřování interkulturní kompetence a využití této kompetence při každodenním používání cizích jazyků a mateřského jazyka v komunikačním procesu, v překladu, literatuře a při výuce cizích jazyků.
  • Multikulturalismus, interkulturní trénink, vztah mezi interkulturní kompetencí a mobilitou.
  • Specifické interkulturní a transkulturní postoje v rámci různých jazykových prostředí.
  • Prevence kulturních nedorozumění, konfliktů a nejrůznějších agresí.
  • Specifické chápání pojmu „interkulturní a transkulturní dimenze“ v cizích jazycích, které se používají jako prostředky komunikace ve Vaší zemi.
  • Interkulturalita a transkulturalita v překladu, literatuře a výuce cizích jazyků.

Program:
7. 10. 2021 - Den německého jazyka

8.10.2021

9.11.2021

• Fakultativně: výlet “Lidové umění a architektura východních Čech”

PhDr. Bianca Beníšková, Ph.D.

Soubory ke stažení Size
Program konference - pdf 1.87 MB