Hospodářské dějiny českých zemí v raném novověku (Proměny akcentů, konceptů, paradigmat)
univerzitní aula (učebna A3) kontakt

Dovolujeme si Vás co nejsrdečněji pozvat na malé odborné kolokvium (přátelské diskusní setkání) při příležitosti dovršení vydání rozšířených a vědeckým aparátem opatřených referátů panelu č. 40 loňského 12. sjezdu českých historiků.

Na tomto setkání budou společně představeny tři svazky sjezdové edice – Theatrum historiae 32 (2023), Theatrum historiae 33 (2023) a samostatný svazek Hospodářské dějiny českých zemí v raném novověku-proměny akcentů, konceptů a paradigmat, který přináší sjezdové referáty členů Ústavu historických věd Univerzity Pardubice.

Záměrem setkání je zhodnotit v panelové diskusi autorů referátů i dalších pozvaných hostí přínos a význam sjezdového jednání, a především posoudit další zaměření, možnosti a perspektivy výzkumu naší disciplíny – hospodářských dějin předmoderního období.

Kolokvium se uskuteční dne 20. prosince 2023 od 13 do 15 hodin v budově univerzitní auly Univerzity Pardubice (učebna A3 v přízemí naproti vchodu).

Jménem organizátorů

Petr Vorel