UPCE

Dobrovolníkem v době pandemie? Pomáhej s námi

Fakulta filozofická Univerzity Pardubice umožňuje studentům a akademikům zapojit se při řešení koronavirové pandemie. Studenti či akademici, kteří chcete v současné situaci pomoci, obraťte se na Poradenské a propagační středisko FF UPa.

Tomáš Vlachovský studuje historické vědy na Ústavu historických věd FF UPa, přesto se rozhodl v době jarní karantény pomáhat mimo svůj obor, v Orlickoústecké nemocnici. Za svou obětavou pomoc byl nominován na Cenu ministra školství.

Základní informace pro dobrovolníky

 • Fakulta filozofická bude pro potřeby evidence vytvářet seznam dobrovolníků, který následně poskytne institucím, jež projeví zájem o pomoc.
 • Dobrovolníci budou v době této činnosti osvobozeni od povinné on-line výuky.
 • Vyučující zapojeným studentům budou vycházet vstříc a stanoví jim zvláštní podmínky.
 • Prosíme všechny dobrovolníky, aby o svém zapojení informovali Poradenské a propagační středisko FF UPa. Na e-mail jan.prazak@upce.cz zasílejte informaci, kde práci vykonáváte / jste vykonávali.

Na studenty druhého ročníku magisterského studijního programu Resocializační pedagogika (KVV) se vztahuje usnesení vlády č. 1027. Jde o pracovní povinnost k zajištění poskytování sociálních služeb. Seznam těchto studentů bude obratem předán hejtmanovi Pardubického kraje.


Seznam institucí, které aktuálně uvítají pomoc

Níže specifikujeme jejich požadavky a uvádíme přímé kontaktní osoby těchto subjektů.

false

CHCI POMOCT / POTŘEBUJU POMOC

Akademické centrum studentských aktivit (ACSA)  spravuje portál a s ním související dobrovolnické aktivity mládeže, které nyní slouží pro organizaci pomoci dobrovolníků v aktuální krizové situaci (COVID-19) v rámci celé ČR na adrese www.chcipomoct.cz

 

false

LDN Rybitví poskytuje dlouhodobou léčebnou, rehabilitační a ošetřovatelskou péči nejen obyvatelům Pardubic. I oni Vás, vzhledem k současnému nedostatku personálu, prosí o pomoc. Vyzývají zdravotní sestry, ošetřovatele i dobrovolníky, které rádi zaučí.

 

Mgr. Jana Tomšů
tel 724 793 298
true

Pečovatelská služba v Žamberku hledá dobrovolníky na dočasnou výpomoc se zajištěním nákupů pro své klienty - vždy v úterý a v pátek v době od 10.00 do cca 12.00. Pokud máte chuť a můžete nám pomoci, kontaktujte prosím paní Miroslavu Krajčírovou.

 

Mgr. Miroslava Krajčírová​
tel 731 458 225.
true

Sociální služby Česká Třebová by rádi přijali dobrovolníky "do zásoby" pro případ zhoršení personální situace. V současné době si tvoří databázi kontaktů s dobrovolníky, které osloví v případě potřeby. V nouzové situaci jim může pomoct kdokoliv (např. s úklidem nebo podáváním stravy), studenty se zdravotnickým vzděláním uplatní také, ale zdravotnické vzdělání není podmínkou.

Pro výpomoc v Domově pro seniory kontaktujte vedoucí úseku přímé obslužné péče Mgr. Zuzanu Venclovou, DiS.

 

Výpomoc v Domově pro seniory
Mgr. Zuzana Venclová, DiS. 
tel 739 344 575 / 465 503 440
e-mail soc.pracovnice@socialnisluzbyct.cz

Pro výpomoc v terénní pečovatelské službě kontaktujte vedoucí Pečovatelské služby Mgr. Lindu Chadimovou

Výpomoc v terénní pečovatelské službě
Mgr. Linda Chadimová
tel 736 520 001 / 465 503 511
e-mail pec.sluzba@socialnisluzbyct.cz
true

Projekt Začni správně pomáhá mladým lidem z dětského domova nebo pěstounské péče, aby se po odchodu postavili na vlastní nohy a byli schopni žít plnohodnotný a samostatný život. Dětský domov Holice aktuálně hledá dobrovolníky, neboť polovina vychovatelů je momentálně v karanténě. 

Podrobnější informace na uvedených kontaktech.

 

Jan Tetera
tel 792 770 730
Mgr. Jaroslav Doušek
tel 773 558 803
true

V současné době by Centrum sociální péče rádo přijalo 2 – 3 dobrovolníky "do zásoby" pro případ zhoršení personální situace v pečovatelské službě. Uvítáme dobrovolníky, kteří jsou časově flexibilní. 

Dobrovolníci by se podíleli zejména na:

 • nákupech pro seniory
 • roznosu obědů
 • dopomoci pečovatelce s péčí u klienta

Kontaktujte vedoucí pečovatelské péče.

Lucie Kaválková, DiS.
tel 728 916 474
true

Dobrovolníci by v daném zařízení spolupracovali s personálem domova a pomáhali s následujícími aktivitami, které nevyžadují zdravotnické vzdělání:

 • pomoc při hygieně klientů, ve smyslu asistence při přesunu klienta do koupelny a dalších drobných hygienických úkonů (dobrovolníci se nebudou podílet na intimní hygieně či koupání klientů).
 • pomoc s podáváním stravy klientům
 • donášky nákupů
 • stlaní a úklid postelí, práce s lůžkovinami

Všichni dobrovolníci budou mít od Domova u fontány zajištěny ochranné pomůcky.

V případě, že se v Domově bude vyskytovat klient pozitivní na covid-19, dobrovolníci s ním do kontaktu nepřijdou.

Pokud byste se v této organizaci chtěli zapojit i Vy, kontaktujte vedoucí přímé péče, Bc. Jaroslavu Šimkovou.

 

Bc. Jaroslava Šimková

e-mail jaroslava.simkova@domovufontany.cz

tel 602 651 762

true

Hledáme dobrovolníky do všech našich nemocnic!

 • Jste zdravotník, který již v oboru nepůsobí?
 • Jste zdravotník (zdravotní sestra, praktický lékař nebo třeba ambulantní specialista), který má momentálně volnou kapacitu a chuť pracovat?
 • Jste nezdravotník, který by mohl a chtěl pomoci v nemocnici?

V současné době do našich nemocnic, které se nachází v Pardubicích, Chrudimi, Ústí nad Orlicí, Litomyšli a ve Svitavách, hledáme dobrovolníky ochotné pomoci zdravotníkům. Není nutné docházet každý den, u dobrovolníků se zdravotnickým vzděláním uvítáme pomoc i na zkrácenou pracovní dobu nebo jen pár hodin denně. 

Zaregistrujte se pomocí formuláře níže do naší databáze dobrovolníků. Jakmile se nám budou vaše znalosti a zkušenosti hodit, telefonicky vás kontaktujeme.

Registrační formulář pro dobrovolníky

*Tento formulář se nevztahuje na případnou pracovní povinnost.

 

 

true

Prosíme všechny dobrovolníky, aby o svém zapojení informovali Poradenské a propagační středisko FF UPa. Na e-mail jan.prazak@upce.cz zasílejte informaci, kde práci vykonáváte / jste vykonávali.

 


Úvodní fotografie: © plaguehistory| Genevieve Blais

false
Rozšířit fotografii: 
true
Fotogalerie: Univerzita v čase koronaviru
Zažili jsme poloprázdný kampus, univerzitu bez studentů i akademiků, nový studijní i pracovní režim. Byli jsme spolu, i když vlastně daleko od sebe. Naučili jsme se nové věci, zlepšili se v komunikaci na dálku, řešili mnoho zádrhelů,...